Prsní implantáty Mentor

Společnost Mentor je světovým  lídrem v oblasti výzkumu a vývoje prsních implantátů. Současná generace prsních implantátů MENTOR® je výsledkem desítek let zkušeností i výzkumů předního světového výrobce v oblasti estetické medicíny. Implantáty  MENTOR® proto splňují i ty nejnáročnější  požadavky na kvalitu a bezpečnost prsních implantátů,  podloženou klinickými daty. Na základě rozsáhlých klinických dat a realizovaných studií, které prokazují  bezpečnost a  účinnost prsních implantátů, získaly implantáty MENTOR® certifikát FDA.

 

MemoryGel® pro ideální  tvar i vyšší bezpečnost

Prsní implantáty MENTOR® jsou plněny originálním MemoryGelem® – certifikovaným medicínským silikonem na bázi kohezivních polymerů. Unikátní MemoryGel® s pamětí   je navržen tak, aby implantátům zajistil optimální tvar i měkkost pro dokonalý trvalý dojem přirozených prsou.  MemoryGel® dokonale přiléhá k obalu a kopíruje jeho pohyb, což snižuje riziko vrásnění implantátu v těle. Díky vysoké kohezivitě  gel  nevyteče  ani při násilném porušení povrchu implantátu.

 bn_implantaty_mentor

Mikro texturace SiltexTM pro nižší riziko postoperačních komplikací

Technologie texturace povrchu implantátů  má vliv na riziko nejobávanějších postoperačních komplikací jako je  kapsulární kontraktura, zdvojená kapsula , pozdní  serom nebo  rotace implantátů.  Proto se u implantátů sleduje přilnavost a  tzv. frikční koeficient  (Coeficient of Friction COF ). Ideální kombinaci představují implantáty s  nepříliš agresívní texturací  a  současně s vysokým frikčním koeficientem. Tak je zajištěna tvorba  jemné  kapsuly v tkáni  po vložení implantátu, bez rizika rotace.

Mentor vyvinul unikátní typ mikro texturace – Siltex™.  Patentovaná texturace Siltex™ vzniká otiskem polyuretanové pěny do povrchu implantátu. Výsledkem je  jemná struktura  povrchu bez příměsi  cizorodých látek s přesně definovaným pravidelným reliéfem a vysokým frikčním koeficientem, který brání rotaci implantátu.  Texturace Siltex™ napomáhá rozvolňování  kolagenních vláken  při tvorbě kapsuly, zabraňuje stažení těchto vláken a tím snižuje  riziko vzniku kapsulární kontraktury, dvojité kapsuly  a dalších postoperačních komplikací.