Expandéry, Beckery

Prsní tkáňové expandéry Mentor®CPXTM4

Nová řada prsních expandérů  Mentor CPXTM4 přináší řadu inovací  – integrovanou plnící komůrku, výrazně silnější magnet a speciální fixační jazýčky.  Tyto unikátní konstrukční prvky zajišťují  ideální podmínky pro hladký průběh celého procesu rekonstrukce prsu. Pro pacientky představují vyšší bezpečnost i komfort.

Integrovaná plnící komůrka s magnetem má hladký povrch, který zajišťuje menší traumatizaci tkání a představuje výrazně vyšší komfort pro pacientky po celou dobu expanze.   Nové expandéry Mentor® CPXTM4  jsou vybaveny o 48% silnějším  magnetem  než starší generace expandérů. Silnější magnet  usnadňuje nalezení  místa k aplikaci fyziologického roztoku.  Novinkou je také samotěsnící ochranná zóna BufferZoneTM, která  zabraňuje  úniku tekutiny z expandéru v případě nechtěného propíchnutí při aplikaci fyziologického roztoku.

Vynikající bezpečnost zajišťuje také patentovaná texturace SiltexTM, která je u nové řady expandérů CPXTM4  přiměřeně hrubá.  Je-li prostředí tkání více rizikové a stav vyžaduje pevnou fixaci expandéru, je možné využít speciální fixační jazýčky, které lze k tkáni přišít. Fixační jazýčky jsou na expandéru umístěné na pozici 3, 6 a 9 hodin, takže současně slouží jako orientační značky a usnadňují umístění expandéru do správné pozice.

Během expanze dochází díky anatomicky tvarovanému profilu expandéru k expanzi tkání zejména v dolním pólu prsu.

Přechod na druhou fázi rekonstrukce je snadný díky odpovídajícímu rozsahu trvalých implantátů Mentor®, které nahradí expandér Mentor® CPXTM4 .

 

 

Tkáňový  expandér a prsní implantát Becker

Produktová řada Becker s povrchem SiltexTM má unikátní konstrukci,  kombinuje funkci  tkáňového expandéru a trvalého prsního implantátu. Skládá se z vnitřního pouzdra  s obsahem fyziologického roztoku, čímž je umožněna expanze, a vnějšího gelového pouzdra, aby byl výsledný implantát na dotyk měkký a přirozený.  Po dokončení expanze lze plnící komůrku jednoduše odstranit.

Beckery s povrchem SiltexTM jsou dostupné v několika provedeních (kulaté i anatomicky tvarované), v různých projekcích a velikostech, aby bylo možné vybrat expandér pro každý typ hrudníku.