Expandéry, Beckery

Prsní tkáňové expandéry MENTOR®CPXTM4

Prsní tkáňové expandéry MENTOR® CPXTM4 přinášejí řadu inovací  – integrovanou plnící komůrku, výrazně silnější magnet a speciální fixační jazýčky.  Tyto unikátní konstrukční prvky zajišťují optimální podmínky pro hladký průběh celého procesu rekonstrukce prsu. Pro pacientky představují vyšší bezpečnost i komfort.

Integrovaná plnící komůrka s magnetem má hladký povrch, který zajišťuje menší traumatizaci tkání a představuje výrazně vyšší komfort pro pacientky po celou dobu expanze.   Nové expandéry MENTOR® CPXTM4  jsou vybaveny o 48% silnějším  magnetem  než starší generace expandérů. Silnější magnet  usnadňuje nalezení  místa k aplikaci fyziologického roztoku.  Novinkou je také samotěsnící ochranná zóna BufferZoneTM, která  zabraňuje  úniku tekutiny z expandéru v případě nechtěného propíchnutí při aplikaci fyziologického roztoku.

Vynikající bezpečnost zajišťuje také patentovaná texturace SiltexTM, která je u nové řady expandérů MENTOR® CPXTM4  přiměřeně hrubá.  Je-li prostředí tkání více rizikové a stav vyžaduje pevnou fixaci expandéru, je možné využít speciální fixační jazýčky, které lze k tkáni přišít. Fixační jazýčky jsou na expandéru umístěné na pozici 3, 6 a 9 hodin, takže současně slouží jako orientační značky a usnadňují umístění expandéru do správné pozice.

Během expanze dochází díky anatomicky tvarovanému profilu expandéru k expanzi tkání zejména v dolním pólu prsu.

Přechod na druhou fázi rekonstrukce je snadný díky odpovídajícímu rozsahu trvalých implantátů MENTOR®, které nahradí expandérMENTOR® CPXTM4 .

 

Tkáňový  expandér a prsní implantát Becker

Produktová řada Becker s povrchem SiltexTM má unikátní konstrukci,  kombinuje funkci  tkáňového expandéru a trvalého prsního implantátu. Skládá se z vnitřního pouzdra  s obsahem fyziologického roztoku, čímž je umožněna expanze, a vnějšího gelového pouzdra, aby byl výsledný implantát na dotyk měkký a přirozený.  Po dokončení expanze lze plnící komůrku jednoduše odstranit.

Beckery s povrchem SiltexTM jsou dostupné v několika provedeních (kulaté i anatomicky tvarované), v různých projekcích a velikostech, aby bylo možné vybrat expandér pro každý typ hrudníku.  

Prsní tkáňové expandéry MENTOR® – informace o výrobku

Prsní tkáňové expandéry MENTOR® CPX™4 a prsní tkáňové expandéry CPX™4 s fixační úchytkou pro šicí materiál se používají při rekonstrukci prsu po mastektomii a jsou určené pro dočasnou implantaci pod kůži nebo pod sval.Tyto prostředky mají integrální silikonové elastomery a magneticky detekované injekční kopulea jsou opatřeny oblastí samotěsnicí záplaty BUFFERZONE™ se samotěsnicí technologií (obsahující silikonový gel) umístěnou u přední záplaty prostředku, aby byl v případě náhodného propíchnutí jehlou minimalizován únik a/nebo se mu zcela zabránilo.

Injekční kopuli lze nalézt pomocí magnetického lokátoru injekčního portu CENTERSCOPE™, který se dodává spolu s tkáňovým expandérem. Injekce se musí aplikovat s použitím sterilního apyrogenního roztoku chloridu sodného v kvalitě dle USP a musí se aplikovat do oblasti injekční kupole.

Následující text obsahuje vybrané pasáže z příbalového letáku výrobku. Kompletní znění najdete v příbalové informaci přiložené ke každému výrobku společnosti Mentor nebo si jej můžete prohlédnout ZDE.

 

Výrobce:

MENTOR, 3041 Skyway Circle North Irving, TX 75038-3540, USA
Europe Representant: Mentor Medical Systems B.V., Zernikedreef 2, 2333 CL Leiden, The Netherlands

SILTEX™ BECKER™ EXPANDÉR/PRSNÍ IMPLANTÁT – informace o produktu

Každý implantát ze skupiny zdravotnických prostředků MENTOR® SILTEX™ BECKER™ expandér/prsní implantát má gelem plněnou vnější dutinu s nízkým prosakováním a nastavitelnou, fyziologickým roztokem plněnou vnitřní dutinu.

Plnicí hadička ze silikonového elastomeru je při výrobě předem vložena do dvojitého samouzavíratelného ventilového systému a spojena s injekčním portem pomocí konektorového systému v průběhu zákroku.

S každým výrobkem BECKER™ jsou dodávány dva typy konektorových systémů a injekčních portů a může být použit kterýkoliv z nich. Vnitřní dutina může být v prodlouženém časovém intervalu postupně naplněna fyziologickým roztokem pomocí plnicí hadičky a injekčního portu. Když dojde k naplnění do požadovaného objemu, plnicí hadička a injekční port se vyjmou malým řezem v lokální anestézii a implantát zůstane na místě jako prsní implantát.

Následující text obsahuje vybrané pasáže z příbalového letáku výrobku. Kompletní znění najdete v příbalové informaci přiložené ke každému výrobku společnosti Mentor.

ODKAZY

  1. Becker, Hilton, M.D., Personal Communication.
  2. Gibney, John, M.D., Personal Communication.
  3. Halpern, J., McNeese, M.D., Kroll, S.S. and Ellerbroek, N. Irradiation of Prosthetically Augmented Breasts: A Retrospective Study of Toxicity and Cosmetic Results. Int. Jou. Radiat. Oncol. Biol. Phys. 18: 189, 1990.
  4. Spear, S.L. and Onyewu, C. Staged Breast Reconstruction with Saline-Filled Implants in the Irradiated Breast: Recent Trends and Therapeutic Implications. Plast. Reconstr. Surg. 105: 930, 2000.
  5. Lipworth, L., L.R. Holmich and J.K. McLaughlin. 2011. Silicone breast implants and connective tissue disease: no association. Semin. Immunopathol. 33(3):287-294.
  6. de Jong, D. et al. 2008. Anaplastic Large-Cell Lymphoma in Women With Breast Implants. JAMA. 300: 2030-2035.

Výrobce:

Mentor Medical Systems B.V., Zernikedreef 2, 2333 CL Leiden, The Netherlands