Ideální kulatý implantát pro štíhlé ženy: dodá plný objem a minimalizuje vlnění

Rozhovor s prim. MUDr. Lucií Kalinovou Ph.D., Brandeis Clinic by Lucie Kalinová

I sportovně založené ženy touží po krásně vyplněném dekoltu, kterého lze docílit pomocí kulatých implantátů. Velmi štíhlým ženám však lékaři často kulaté implantáty nedoporučí, protože drobný hrudník a malé množství podkožního tuku mohou být překážkou k docílení efektu plných kulatých prsou. Úzký hrudník totiž významně limituje výsledný objem prsou, navíc štíhlé ženy může potrápit viditelné vlnění implantátu. S novým řešením přišla americká značka, která vyvinula unikátní řadu kulatých implantátů Xtra s vysokým profilem. Díky speciálně navrženém designu mají implantáty Xtra jedinečnou schopnost vytvořit plnost v horní části dekoltu i při menší základně implantátu, jsou tedy ideální na drobný hrudník. Kromě toho poskytují i řadu dalších benefitů.  Na zkušenosti s těmito implantáty jsme se zeptali renomované lékařky MUDr. Lucie Kalinové Ph.D. z pražské Brandeis Clinic by Lucie Kalinová. Paní primářka ročně provede kolem 700 zákroků, z toho velkou část činí estetické operace prsou

Kterým ženám doporučujete implantáty Xtra?

Na konzultace často přicházejí drobné ženy, které obvykle i hodně cvičí ale současně chtějí  podtrhnout svou ženskost a touží mít plná kulatá prsa.  Na jejich úzký hrudník se však běžný kulatý implantát požadované velikosti jednoduše nevejde. Tady je Xtra jednoznačnou volbou.

Jaké výhody přinese pacientce volba implantátu Xtra?

Především je to krásný estetický efekt. Vysoký profil implantátů Xtra dodá prsům objem přesně tam, kde je to žádoucí. Díky menší základně implantátu pak není užší hrudník problémem.

Prsa také působí na pohmat měkce, přirozeně. Dokonce v rámci průzkumu mezi americkými ženami a plastickými chirurgy byla Xtra ve slepém testu vyhodnocena jako příjemnější a přirozenější na pohmat v porovnání s implantáty jiné značky.

_Xtra_srovnani_ilustarce

Srovnání kulatého implantátu a implantátu Xtra s vysokou projekcí.

Štíhlé ženy se mohou obávat vlnění implantátu – co jim doporučujete?

U žen s tenkou kůží a minimem podkožního tuku je skutečně riziko vrásnění vyšší, zvlášť pokud chtějí větší velikost implantátu. U velmi štíhlých žen proto vždy volím umístění implantátu pod sval. Co se týká volby implantátu, pak Xtra z tohoto úhlu pohledu představuje obrovskou výhodu. Díky optimálnímu plnění kohezivním MemoryGelem totiž vlnění minimalizuje. Během své praxe jsem zatím u Xtry problém s vlněním nezaznamenala.

Mohou si u vás pacientky implantáty Xtra prohlédnout?

Ano, u nás na klinice máme k dispozici vzorky implantátů několika výrobců, takže pacientka si může porovnat různé typy a sama si vybrat, který se ji bude líbit. Vždy se ale snažím doporučit právě ten typ, který je pro ni vhodný.

Při výběru implantátů jsou ale důležité i jiné vlastnosti než jak se nám líbí na pohled nebo pohmat. Na co se zaměřit?

Samozřejmě, v těle se implantát chová jinak než vzorek na stole v ambulanci. Doporučuji volit renomované a prověřené značky implantátů. Konkrétně implantáty jsou nejdéle na trhu, a jejich bezpečnost je podložená dlouholetými klinickými studiemi. To je podstatné.

Z hlediska bezpečnosti a dlouhodobého estetického výsledku tedy představují perfektní volbu.

Zdroj: Estheticon.cz