Jak vybrat bezpečný prsní implantát?

Výběr prsního implantátu, stejně jako výběr operatéra je pro výsledný efekt zákroku klíčový, proto byste měla výběru věnovat velkou pozornost. Implantát se na dlouhé roky stane součástí Vašeho těla a Vy musíte mít jistotu, že je bezpečný. Co při výběru implantátu sledovat?

 1. Zajímejte se o kvalitu a bezpečnost implantátů

  Kvalita implantátů je přímo spojena s jeho bezpečností. Z dostupných klinických studií vyplývá, že nejkvalitnější implantáty dokáží snížit riziko postoperačních komplikací. Pamatujte, že čím více informací a bezpečnostních dat naleznete, tím lépe.  Plastičtí chirurgové tato data dobře znají a jistě Vám při výběru podají pomocnou ruku.

   

 2. Ptejte se na certifikaci

  Mezi nejprověřenější implantáty patří implantáty, které získaly americkou certifikaci FDA. Certifikát FDA uděluje americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration) a jeho získání je podmíněno dlouhodobými klinickými studiemi, které prokazují zdravotní nezávadnost daných implantátů.

   

 3. Nešetřete na nesprávném místě

  Zrcadlí cena implantátu opravdu kvalitu? Ano. Cena implantátů, vypovídá mimo jiné o  tom, nakolik si jejich výrobci dali práci s výzkumem a vývojem a také s důkladným testováním.

  U levnějších implantátů tyto studie sledující výskyt postoperačních komplikací chybí. Nikdo tedy nedokáže přesně říci, jak se takové typy implantátů budou chovat v lidském těle za 5-10 let.  Ušetřit několik tisícovek nemusí v tomto případě znamenat výhru.

   

 4. Pozor na správnou kohezivitu

  Správná kohezivita gelu je, kromě bezpečnosti ,  zárukou estetické kvality,  kdy  implantát správně drží tvar a  současně zajišťuje přirozenou měkkost prsou.  Anatomické implantáty musí být plněny speciálním gelem „s pamětí“ na rozdíl od implantátů kulatých.  Pouze tak mohou anatomické implantáty spolehlivě držet svůj tvar.  Pokud gel anatomického implantátu je příliš měkký, tvar prsou se může začít deformovat a požadovaný estetický efekt vymizí.

   

 5. Nenechte se zmást zavádějícími údaji

  Někteří výrobci ve snaze vytvořit iluzi kvalitního výrobku uvádějí informace, které nemají vypovídající hodnotu – například velký počet vrstev obalu prsního implantátu nebo kovový čip.  Podstatná  je  však kvalita zpracování a klinická data prokazující bezpečnost.  Nenechte se zmást!

   

 6. Výběru lékaře a kliniky věnujte velkou pozornost

  Abyste s novým poprsím byly maximálně spokojené, svěřte se do péče certifikovaných plastických chirurgů. Nezapomeňte, že ne každá klinika se může atestovanými specialisty pochlubit.