Péče o jizvy Silipos

Gely Silipos®zahrnují širokou škálu produktů z polymerního gelu obsahujícího hodnotný minerální olej, který se pomalu uvolňuje a vstřebává do pokožky. Pokud je gel využíván, vylučuje minerální olej jeden rok, nevyužíván v sobě olej podrží dva roky. Vzhledem k tomu, že minerální olej není těkavý, nevypařuje se po vystavení na vzduch.

Gel je čistý, netoxický,  bez jakéhokoliv zápachu. Nevyvolává alergické reakce a nedrží se v něm bakterie. Gel má výjimečné schopnosti držet teplo, takže je velmi vhodný i pro artritické pacienty se špatným krevním oběhem. Gel je omyvatelný s možností znovupoužití.

Možností použití gelu je mnoho. Slouží jako ochrana pokožky před třením a tlakem, využívá se ho jako podpůrného prostředku pro prevenci či léčbu keloidních a hypertrofických jizev, po popáleninách, po úrazech, v plastické chirurgii, ve sportovní medicíně, protetice a ortopedii.

Gelové výrobky jsou vyráběny v mnoha formách – jako čirý gel nebo v kombinaci s tkaninou či lepicí vrstvou či jako pláty a kolečka, obinadla, návleky na horní a dolní končetiny a také jako meziprstní korektory.

Společnost Silipos byla založena v roce 1989 a představuje světového lídra v oblasti gelových technologií. Její produkty jsou vyráběny ve Spojených státech a distribuovány do 60 zemí celého světa.