Průvodce zvětšením poprsí

Uvažujete o augmentaci poprsí? Na co se připravit a co nepodcenit? Přečtěte si naše tipy.

 

Plastického chirurga vybírejte pečlivě

Výběru plastického chirurga věnujte velkou pozornost, je to klíčový moment, který může výrazně ovlivnit vaši spokojenost s výsledným efektem.  Vybírejte mezi zkušenými certifikovanými  plastickými chirurgy. Zajímejte se o reference  (nejspolehlivější  je osobní doporučení) , certifikaci daného lékaře i fotodokumentaci  provedených zákroků.

 

Konzultace – je tolik důležitá?

Ano, někdy je výhodné vyslechnout i více odborných názorů a absolvovat konzultací více. Konzultace obvykle trvá 30-45 minut, během nichž Vás lékař prohlédne a následně s Vámi probere všechna možná řešení. Je důležité, abyste si  během rozhovoru s lékařem vyjasnili Vaše očekávání ohledně výsledného efektu.  Některé ženy na konzultaci přinesou fotografii, která očekávaný efekt výstižně ilustruje. Lékař zhodnotí co je reálné a následně navrhne optimální  typ i velikost implantátů a operační metodu, také vás  seznámí se všemi detaily zákroku.

 

Jaké metody zvětšení poprsí jsou dostupné?

Zvětšit prsa je možné různými metodami. Nejen prsními implantáty, ale také například pomocí vašeho vlastního tuku nebo aplikací různých typů fillerů.  Augmentace  tukem je v posledních letech poměrně oblíbenou metodou, avšak je limitována, zejména co se dosaženého  objemu a délky efektu týče.   S podobným problémem se potýkají také metody, které využívají fillery, ty však navíc mohou představovat zvýšené zdravotní  riziko!

 

Bezpečnou a spolehlivou metodou s dlouhodobým efektem je pak  augmentace pomocí kvalitních prsních implantátů. Proto se jedná celosvětově o jednu z nejoblíbenějších metod zvětšování poprsí.

 

Jak vybrat spolehlivý implantát?

Hlavním kritériem výběru prsního implantátu by měla být jeho kvalita.  Implantát se stane na mnoho let součástí vašeho těla, proto by měl splňovat nejvyšší nároky na kvalitu a bezpečnost.

 

Z hlediska kvality a bezpečnosti jsou nejpřísněji prověřené implantáty s americkou certifikací FDA, která má velmi striktní normy a používá se pro léky i zdravotnické prostředky.  Certifikaci FDA, jako jedny z mála, získaly prsní implantáty ®, u nichž dlouhodobé studie prokazují  nejnižší výskyt pooperačních komplikací a dlouhodobý efekt.

 

O kvalitě implantátů Vám hodně napoví také cena. Nenechte se zmást tvrzením, že jsou všechny implantáty stejné. Skutečně kvalitní implantáty jsou výsledkem rozsáhlých výzkumů, prověřené certifikací, vyrobené v závodech dodržujících přísné normy. Cena tedy odráží celou řadu procesů zajišťujících špičkovou kvalitu a tím také bezpečnost pro Vás, ženy. U levnějších implantátů tyto garance chybí. Proto dobře zvažte, zda chcete ušetřit či investovat do svého zdraví.

 

Metodu uložení implantátu určí lékař

Zjednodušeně lze říci, že existují 2 základní metody vložení implantátu – jedná se o umístění pod sval nebo pod mléčnou žlázu.  Lékař určí metodu dle zdravotního stavu pacientky.

 

Submuskulárně (pod velký prsní sval)

Submuskulární umístění může vyžadovat delší  dobu pro zotavení a může být bolestivější ve srovnání s umístěním subglandulárním.  Výhodou je menší hmatatelnost implantátů, snadnější zobrazování při mamografii prsu a pomalejší pokles prsou.

 

Subglandulárně (pod prsní žlázu)

Umístění pod prsní žlázou může být méně bolestivé a rekonvalescence je obvykle kratší.  Také při případné reoperaci  je přístup k implantátu snadnější. Nevýhodou je možná identifikace implantátu na pohmat a obtížnější vyšetření na mamografu.

 

 

Nenápadné jizvičky

Umístění řezů se volí s ohledem na následnou minimální viditelnost jizviček.  Implantát je možné  umístit z řezu v podprsní rýze anebo z krátkého řezu těsně pod prsním dvorcem. Pokud je však prsní dvorec malý, nelze tuto variantu využít. Pod sval se implantát umisťuje z podprsní rýhy, z řezu na okraji dvorce nebo  z řezu v podpaží. V případě zvětšení prsu z podpažního přístupu je však případná další výměna implantátu technicky obtížnější  a navíc je u této metody zvýšené riziko komplikací.

 

 

Zajímejte se o záruky

V případě augmentace prsními  implantáty by neměla končit péče o Vás dnem operace.  Lékař Vám v rámci pooperační péče doporučí pravidelné kontroly.

 

V případě nečekaných komplikací je dobré vědět, že se na prsní implantáty vztahují záruky, které se však u jednotlivých výrobců ve  svých podmínkách poměrně liší. Nejkvalitnější implantáty renomovaných výrobců pak mají  propracované záruční programy, které mohou zahrnovat například příspěvek na opravnou operaci apod.

Vůbec nejširší záruční program poskytuje ženám společnost.   Do záručního programu  PatientCare  Promise jsou zahrnuty všechny pacientky bezplatně a  automaticky. Všechny podmínky záručního programu najdete zde.