Sexy dekolt: Jak na dokonalý push-up efekt

Plná pevná prsa, krásného tvaru a štíhlé tělo. To je sen mnoha žen. Realita ale často bývá odlišná. Své o tom ví velmi štíhlé ženy nebo ty, kterým po kojení prsa zmizela nebo poklesla. Podobně na tom mohou být i ženy po redukční dietě. Proč tomu tak je? Vzhled prsou určuje velikost prsní žlázy, pevnost svalů a také množství podkožního tuku. Právě tuk do velké míry ovlivňuje plnost dekoltu. S přibývajícím věkem pak dochází k úbytku prsní žlázy, ochabování tkání a tím i k přirozenému poklesu prsou. Tyto změny tvaru prsou jsou nevratné, proto se stále více žen rozhoduje pro estetický zákrok – augmentaci nebo modelaci prsou. Co vše by měly vědět, pokud touží po atraktivním dekoltu s push-up efektem? Na možnosti, které nabízí plastická chirurgie jsme se ptali zkušeného lékaře MUDr. Juraje Payera.

Lze docílit push-up efektu modelací prsou?

Modelace navrátí prsům krásnější tvar i pevnost, ať už se jedná o minimodelaci nebo modelaci výrazně povislých prsou. Při zákroku lékař zvedne a vymodeluje tkáně prsu tak, aby byl dvorec umístěný v optimální výšce hrudníku, přebytečné tkáně odstraní. Výsledek pak působí velmi přirozeně, prs má ale tvar kapky. Někdy je však žádoucí doplnit objem prsním implantátem, pak hovoříme o modelaci kombinované s augmentací, v takovém případě je obvykle možné docílit push-up vzhledu.

Provádíte modelaci s augmentací v jedné době?

Ano, jedná se dokonce o mojí “signature“ operaci, kde jsem si postup vymyslel sám a tento typ operační techniky provádím již déle než 4 roky. Modelaci s augmentací u mě absolvovalo již několik set pacientek, v naprosté většině případů s vynikajícím výsledkem. Shodou okolností momentálně pracuji na článku s popisem této operace, který budu následně publikovat v mezinárodních odborných časopisech plastické chirurgie.

Jak docílit potřebné plnosti při augmentaci?

Krásný tvar i objem propůjčuje prsům vhodně zvolený implantát. Zatímco anatomické implantáty dodají prsům přirozený vzhled, kulaté implantáty zajistí více objemu v horním kvadrantu. Ale pozor, i mezi kulatými implantáty existují rozdíly. Osobně mám výbornou zkušenost s implantáty Mentor Xtra a těší mě, že s výsledky zákroku jsou velmi spokojené i samotné pacientky.

Proč právě Mentor Xtra?

Jsou to kulaté implantáty, které mají extra klenutý profil, takže v porovnání s běžným kulatým implantátem dodají více objemu a hodí se i pro ženy s užším hrudníkem. Díky unikátní technologii vyváženého plnění poskytují tyto implantáty pevnost potřebnou ke stabilitě výsledku a současně působí na omak příjemně měkce. Asi za největší benefit považuji to, že snižují riziko viditelných nebo hmatných hran, vlnění a vrásnění. To je výhra zejména pro štíhlé ženy, které mají málo tuku v oblasti dekoltu. Dokonalost skutečně tkví v detailech. Pro ženy s tenkou kůží, nedostatkem tuku nebo malým množstvím prsních tkání je vlnění nebo viditelnost hran nepříjemný problém. Mentor Xtra riziko výskytu těchto estetických defektů snižuje, podobně jako anatomické implantáty s pevnějším gelem. To je pro spokojenost žen s výsledkem augmentace velmi důležité.

Jaké výsledky mohou ženy očekávat, pokud si přejí push-up efekt?

Jakýkoli estetický zákrok by měl být provedený s citem, jde především o harmonii proporcí, takže je vždy nutné vzít v potaz celkovou tělesnou konstituci, ale také věk nebo životní styl. Lékař se vždy snaží vyjít představám pacientky vstříc. Pro ženy, které žádají sexy, přesto kultivovaný push-up vzhled je implantát s extra projekcí jako stvořený.

Čeho by se měly ženy vyvarovat?

Někdy se setkávám s názorem, že čím radikálnější změna, tím lepší. Představa, že push-up efektu lze docílit pouze dodáním nepřiměřeně velkého objemu je mylná. Takové řešení by s sebou neslo řadu negativ. Jde spíše o celkový tvar prsou, jeho klenutí a plnost. Jak jsem již zmínil, dokonalost tkví v detailu, vždy se snažím docílit krásného tvaru, bez viditelných hran či jiných nedokonalostí, který bude stabilní.

Jak si push-up co nejdéle udržet?

To, jak dlouho bude žena spokojená s výsledkem zákroku záleží na několika faktorech. Genetické faktory jako je pevnost kůže nebo velikost prsní žlázy jsou dané, a změnit je nelze. Vzhled prsou je ovlivněn i biologickými faktory, jako jsou těhotenství a věk. Stabilitu výsledku je však možné ovlivnit například volbou zkušeného operatéra a vhodného implantátu. Po operaci, je pak důležité dodržet pokyny lékaře v průběhu rekonvalescence. V dlouhodobém horizontu, je výhodné dodržovat zásady zdravého životního stylu, vyhnout se váhovým výkyvům a udržovat si kondici prsních svalů cvičením (po skončení rekonvalescence).

MUDr. Juraj Payer, Ph.D.

MUDr. Juraj Payer je zkušený plastický chirurg s mezinárodní atestací. Je vyhledávaným operatérem zejména zájemkyněmi o estetické úpravy prsou, provádí však celé spektrum plastických operací. S více než 600 zákroky za rok má minimum pacientů, kteří by se vraceli kvůli reoperaci.

Zdroj: estheticon.cz