Anatomické prsní implantáty

Výběr implantátu pro augmentaci prsou

CPG Implant - anatomický implantát prsou

S přibývajícím věkem nebo po těhotenství a kojení trápí mnoho žen pokles nebo asymetrie prsou, což je důsledkem přirozených změn organismu spojených s hormonálními výkyvy a stárnutím. Anatomické prsní implantáty volí lékaři nejčastěji v případech, kdy si žena přeje přirozený vzhled poprsí. Jsou také často využívány při rekonstrukci prsou.

Čím jsou anatomické prsní implantáty typické?

Můžete si je představit jako kapku.

Nahoře jsou plošší a směrem dolů se při pohledu z boku pozvolna rozšiřují. Maximální projekce dosáhne implantát ideálně v místě bradavky. Svým tvarem se tedy velmi přibližují přirozenému tvaru prsou: ve spodním kvadrantu mají plnější objem a přibližně od místa bradavky směrem nahoru se naopak ztenčují, přechod v dekoltu je postupný.

Základnu mají anatomické implantáty oválnou, poměr mezi šířkou a výškou základny je tedy rozdílný. Existují implantáty s výškou větší než je šířka základny i naopak. Díky tomu lze volit implantát odpovídající fyziognomii, zejména šířce a výšce hrudníku pacientky. Pro ženu s užším hrudníkem se bude hodit implantát o větší výšce, naopak ženě s širším hrudníkem doporučí lékař implantát se širší základnou.

Vysoká základna, Středně široká základna, Široká základna

Jak je to s objemem implantátu?

Mnoho žen na diskusních fórech, ale i řada článků hovoří zejména o objemu implantátů. Ten ale pro určení velikosti implantátů není vše vypovídajícím parametrem. Anatomické implantáty stejného objemu se mohou vyznačovat různou šířkou, výškou a projekcí. Výsledný tvar implantátu a tedy i výsledný dojem velikosti prsou se může významně lišit. O co přesně se jedná?

Anatomický prsní implantát - projekce, základna

Jak určit správnou velikost prsních implantátů?

Dodáváme prsní implantáty MENTOR®

Velikost, tvar a další parametry implantátu doporučí pacientce plastický chirurg na základě jejích fyziologických předpokladů, které zjistí při konzultaci. Pro dosažení optimálního výsledku je v této fázi velmi důležitá komunikace, kdy pacientka lékaři popíše svá očekávání, jak by měla prsa po operaci vypadat. Lékař v rámci konzultace provede pečlivé vyměření a zohlední sílu a pružnost kůže, stav tkání prsou, umístění bradavky, ale také například věk, životní styl apod. Následně plastický chirurg navrhne řešení.

Co je hlavním efektem anatomických implantátů?

Znakem mladých prsou je kromě pevnosti i bradavka směřující lehce vzhůru. Aby bylo augmentací docíleno požadovaného tvaru prsou a současně optimálního umístění bradavky, projeví se bod nejvyšší projekce implantátu právě v místě bradavky. Výsledný efekt působí velmi přirozeně.

Vlastnosti anatomických implantátů

CPG 332 MemoryShape texture
  • Díky svému kapkovitému tvaru anatomické implantáty snáze vytvoří přirozený vzhled prsou. Lékaři je volí zejména pro ženy, které nemají esteticky ideální prsy, trpí určitými vrozenými nedostatky a také pro ženy po rekonstrukci prsou
     
  • U štíhlých žen anatomický implantát vytvoří jemný přechod v oblasti dekoltu

Co je to kohezivita?

Jedná se o vlastnost, která definuje soudržnost gelu, kterým je implantát plněn. Čím vyšší kohezivita, tím je gel pevnější a implantát lépe drží svůj tvar. Anatomické implantáty jsou plněny gelem vyšší kohezivity než implantáty kulaté.

Kvalitní anatomické implantáty musí mít vyšší kohezivitu, jedině tak mohou spolehlivě držet svůj tvar. Implantáty s vysokou kohezivitou jsou také nazývány jako „form-stable implants„, neboli tvarově stabilní implantáty.

Rez implantátem Mentor - kohezivní gel

Nevýhody anatomických implantátů

Informace

Případná rotace implantátu by se projevila opticky
na změně tvaru prsou.

Konzultace s plastickým chirurgem

Lékař a Vy.

Klíčem k úspěšné operaci a docílení vytouženého výsledku augmentace je konzultace se zkušeným plastickým chirurgem.