FAQ

Často kladené otázky

Dodáváme prsní implantáty MENTOR®

Na nejčastější otázky jsem pro Vás připravili odpovědi. Případně své otázky odešlete přímo na vybraného lékaře. Nalézt jej můžete v části Vybrat si svého lékaře.

Doživotní záruka na prsní implantát. Co přesně znamená?

Možná jste se již setkali s formulací „doživotní záruka na implantát“ – pozor, někdy může být obsah vykládán mylně. V někom může tento termín vzbudit dojem, že výrobce zaručuje, že implantát vydrží v těle za všech okolností v dokonalém stavu po celý život pacientky. Správný význam tohoto sdělení je však jiný. Výrobce tímto deklaruje bezplatnou výměnu implantátu v případě jeho prokázaného prasknutí, pacientka v takovém případě nemusí platit za nový implantát, tento náklad nese výrobce. Každý výrobce pak má své vlastní záruční podmínky, proto je dobré se o záruční podmínky zajímat již na konzultaci.

 

Jak je to s výměnou prsních implantátů?

Operace prsou často nebývá jednorázovou záležitostí. K výměně implantátů může dojít z různých důvodů. Ženy často podstupují výměnu implantátů z estetických důvodů, kdy například v důsledku změn váhy (těhotenství, hubnutí) anebo v důsledku přirozeného ochabnutí svalů došlo v řádu mnoha let k poklesu prsou. Někdy je však výměna implantátů nutná ze zdravotních důvodů, kdy může dojít k pooperačním komplikacím (např. kapsulární kontraktuře, kdy je prs bolestivý a tuhý na dotek), výměna je nutná také v případě ruptury implantátu. Výměna z preventivních důvodů je nutná u straších typů implantátů. V případě, že byste zaznamenala jakýkoli zdravotní problém s  prsy jakkoli dlouho po zákroku nebo měla podezření, že není něco v pořádku, obraťte se prosím na svého plastického chirurga, který na základě vyšetření zjistí skutečný stav a pomůže vám problém řešit.

 

Jak správně pečovat o prsa po augmentaci

Veškeré informace k péči o prsa těsně po zákroku obdržíte od ošetřujícího lékaře při propuštění z hospitalizace. Podstatný je fyzický klid, poctivé nošení kompresního prádla a správná péče o jizvičky. Během 8 týdenní rekonvalescence vás pak obvykle čekají 2 kontroly u plastického chirurga. V případě komplikací je nutné vyhledat lékaře hned. Z dlouhodobějšího pohledu je pak zásadní dodržování pravidelných preventivních kontrol. S kalendářem doporučených kontrol vás seznámí váš ošetřující lékař, tyto kontroly zahrnují jak preventivní kontroly u plastického chirurga (obvykle jednou za rok až dva), tak např. sono vyšetření (nebo vyšetření jinými zobrazovacími metodami) – cca jednou ročně. Nezapomeňte při lékařských vyšetřeních, zejména typu mamograf, sono prsou apod. předem upozornit, že máte prsní implantáty.