Prsní implantáty

Bezpečnost, vzhled prsou a typy implantátů

Prsní implantáty

Který typ prsních implantátů zvolit?

Výběr prsního implantátu významně ovlivňuje výsledný vzhled prsou. Při výběru prsního implantátu jsou vaše preference zásadní. Pojďme projít možnosti.

Kulaté prsní implantáty

Kulaté prsní implantáty

Další informace

Anatomické prsní implantáty

Anatomické prsní implantáty

Další informace

Operace prsou celosvětově patří mezi nejčastěji prováděné estetické zákroky již řadu let. Ženy podstupují augmentaci, tedy chirurgické zvětšení prsou, především z estetických důvodů s cílem zvětšit nebo upravit tvar prsou. Prsní implantáty jsou ale také využívány při rekonstrukcích prsou, a to po odstranění prsů ze zdravotních důvodů.

Bezpečnost na prvním místě

Rekonstrukce prsu

Naše nejvyšší priorita: bezpečnost pacientek

Je dobré si uvědomit, že při každé operaci může hrozit riziko komplikací. Vy sama můžete chránit svou bezpečnost volbou zkušeného operatéra a výběrem kvalitního prsního implantátu. Své otázky týkající se bezpečnosti implantátů i samotného zákroku proberte s plastickým chirurgem při konzultaci, můžete nahlédnout také do našich FAQ.

Vzhled prsou a výběr prsního implantátu

Při estetickém zákroku jde o dosažení harmonických proporcí, proto by výběr implantátu měl reflektovat individuální tělesnou konstituci.

Aby se žena po augmentaci cítila dobře, musí být především spokojená s novým vhledem svého poprsí. Rozhodující je přitom velikost implantátu, tvar implantátu, ale také jeho pružnost a měkkost. Výsledný vzhled prsou ovlivňuje také operační technika.

Kulatý prsní implantát

Kulatý implantát

O prsních implantátech

Anatomický implantát

Rozmyslete vzhled svého poprsí a konzultujte s lékařem.
Rez implantátem Mentor - kohezivní gel

Silikonový gel a jeho kohezivita

Stabilita. Estetika. Bezpečnost

Prsní implantáty jsou plněny nejčastěji silikonovým gelem. Jeho kohezivita je určující jak pro bezpečnost, tak pro estetické kvality implantátu.

Dostatečně kohezivní gel znamená, že i při případném narušení celistvosti povrchu implantátu se implantát chová jako celek, drží pohromadě, gel neunikne do okolní tkáně a zajistí tvarovou stálost implantátu. Je tak pro pacientku bezpečný. Gelové prsní implantáty jsou plněny gelem s různými úrovněmi kohezivity. Čím vyšší je kohezivita gelu, tím stabilnější je tvar implantátu.

Tvarová stálost implantátu je pak důležitá zejména u anatomických implantátů, které jsou plněny gelem s velmi vysokou kohezivitou, na rozdíl od implantátů kulatých. Tento speciální vysoce kohezivní gel umožňuje naprostou tvarovou stabilitu. Takové implantáty jsou výstižně nazývané „form-stable implants„.

Povrch prsního implantátu

Usazení. Stálost.

Pro správné usazení implantátu a zdárný průběh operace je důležitý povrch prsního implantátu. Ten může být hladký, texturovaný nebo mikro-texturovaný. V České republice se hladké implantáty téměř nepoužívají.

CPG 332 MemoryShape texture
Kulaté prsní implantáty

Kulaté prsní implantáty

Anatomické prsní implantáty

Anatomické prsní implantáty

Tvar implantátu

Zaoblené. Přirozené.

  • Kulaté — mají základnu ve tvaru kruhu. Při pohledu z boku mají pravidelný zaoblený tvar.
  • Anatomické — základna má rozdílnou šířku a výšku. Tvar anatomických implantátů se více přibližuje přirozenému tvaru prsou, kdy spodní část má větší objem než část nad prsním dvorcem, v místě bradavky je projekce implantátu nejvyšší.

Konzultace s plastickým chirurgem

Lékař a Vy.

Klíčem k úspěšné operaci a docílení vytouženého výsledku augmentace je konzultace se zkušeným plastickým chirurgem. Během ní pacientka vysloví svá přání a očekávání. Lékař na základě tělesných dispozic, jako je zejména výška pacientky, šířka hrudníku, velikost prsní žlázy a kvalita kožní tkáně doporučí vhodný implantát, jeho velikost, tvar, ale i způsob jeho uložení pod žlázu nebo pod sval a zvolí operační přístup.

Konzultace je dialogem, kde se ideálně setká představa pacientky s expertízou plastického chirurga.